Pas Nita Latifit edhe moderatorja shqiptare i reagon Zhaklinës: Inatet personale…

1 min read

Zhaklin Lekatari e ka gjetur veten në qendër të vëmendjes sot, jo për shkak të “BBVIP”, por për një deklaratë që bëri teksa gjendej në Serbi, ku u shpreh se ndihej e sigurtë “në një vend pa shqipe”. Kjo fjali e opinionistes në Twiiter shkaktoi sigurisht reagimin e shumë njerëzve, ndër to edhe të ish-banores së “Big Brother”, Nita Latifi, e cila e konsideroi si “turp” këtë deklaratë. E ndërsa Zhaku ju përgjigj reagimit të Nitës, tani dikush tjetër ka dalë kundër deklaratë së saj dhe bëhet fjalë për moderatoren e “Portokalli”, Fjoralba Ponari.

Kjo fjali e opinionistes në Twiiter shkaktoi sigurisht reagimin e shumë njerëzve, ndër to edhe të ish-banores së “Big Brother”, Nita Latifi, e cila e konsideroi si “turp” këtë deklaratë. E ndërsa Zhaku ju përgjigj reagimit të Nitës, tani dikush tjetër ka dalë kundër deklaratë së saj dhe bëhet fjalë për moderatoren e “Portokalli”, Fjoralba Ponari.

Në Twitter Ponari shkruan se: “T’i hedhësh kripë plagës, ende të hapur të mijëra shqiptarëve që kanë humbur familjarë, miq e të njohur në luftën e Kosovës, për shkak të sjelljeve shtazarake të një turme pa kokë, është anti-shqiptare dhe çnjerëzore”. Jo vetëm kaq, por Fjoralba i rikujtoi Zhaklinës edhe të tjerëve nëpërmjet disa statistikave, faktin e mëposhtëm:

“Një kujtesë e vogël: Vendi ku po ndihesh e mbrojtur, ka vrarë mbi 10,000 bijë nënash e përdhunuar mbi 20,000 të tjera. Inatet personale nuk mund të mbivendosen mbi gjakun e derdhur të një kombi”.

Ky reagim i Fjoralbës mesa duket nuk ka kaluar pa u vënë re nga Zhaklina e cila në statusin e moderatores e pyet: “Pse nuk bëre asgjë kundër turmës shtazarake që më përdhunoi virtualisht për pesë muaj ? Ku ishin statuset e tua ?”, pyetje së cilës Ponari i është përgjigjur me fjalinë: “Ketu kane qene, jane dhe do te jene, virtuale dhe jo vetem. Me vjen shume keq, por nuk e kam perligjur kurre dhunen, te asnje forme, kundrejt askujt. Sikurse dhe nuk pranoj analogji mes reagimeve te nje tufe shpellaresh, me masakrat e 98.”
https://twitter.com/FjoralbaPonari?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1658090650158374912%7Ctwgr%5E18c0ef3db296227755ccd0b688350b0d6cf7d915%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Findeks.mk%2Fpas-nita-latifit-edhe-moderatorja-shqiptare-i-reagon-zhaklines-inatet-personale%2F

Previous Story

Pendarovski: Përfshirja e bullgarëve në Kushtetutë nuk do të kërcënojë sigurinë e vendit

Next Story

Shfaqen pamjet/ Studentët kroatë dhe serbë demolojnë një hotel në Ohër

Latest from Blog