Albina Kelmendi reagon për herë të parë pas përfundimit të Eurovisionit

1 min read

Këngëtarja e njohur, Albina Kelmendi ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të Eurovisionit, ku Shqipëria me këngën “Duje”, u rendit e 22-ta në radhë me 76 pikë.

Këngë kjo që u pëlqye mjaftë shumë nga publiku, madje në gjysmëfinalen e dytë Shqipëria arriti të kualifikohej e para për në finale.

Albina pas përfundimit të Eurovisionit tha se është një ëndërr e realizuar dhe duke falënderuar të gjithë për mbështetjen.

Postimi i plotë i Albinës

“Mbeshtetja e popullit tim dhe te tjereve na bëri fitues ne misionin dhe qellimet tona te prezantimit ne Eurovision.

Pjesemarrja jone ne Eurovision dhe kjo eksperience e familjes time eshte dhe do te mbetet enderr e realizuar ne menyren me te mirë fale jush!

Ne jemi te lumtur dhe krenare qe arritem ta perfaqesojme Shqiperine me vlerat tona artistike, autentike, humane e shpirterore!

Une, familja ime, kompozitori dhe tekstshkruesja e kesaj vepre dhe stafi jone qe punuam aq shume pa kursyer asgje nga vetja jone u shperblye me mbeshtetjen e juaj, fillimisht duke na votuar qe te shkojme ne finale dhe ne fund i treguam botes qe jemi shume, jemi Shqiptare dhe nuk ka qmim as privilegj qe na shmange nga kultura jonë.

Fjalet jane te pakta te ju falenderojme dhe eshte e veshtire te gjeje fjalet e duhura ta pershkruaj gjithe dashurine qe kemi mar keto dite nga ju!

Me ne dhe me Ju, Europa, Australia dhe Amerika kenduan shqip!

Duajeni dhe rrespektoni njeri tjetrin, kjo eshte kultura jone.

Ju perulemi dhe ju falenderojme per çdo gje”.

Previous Story

Rama zyrtarisht shpall fitoren, PS-ja merr shumicën dërrmuese të bashkive

Next Story

Ish-kunatat e akuzaun se ja ka marrë të gjithë pasurinë burrit, vjen reagimi ironizues nga Violeta!

Latest from Blog