Voton Belind Këlliçi: Sot është dita e madhe, qytetarët të dalin të votojnë

1 min read

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka votuar në shkollën “Dora d’Istria” në orën 08:30.

Pas votimit, ai u bëri thirrje qytetarëve, e sidomos të rinjve, që të dalin në votime dhe të bëjnë ndryshimin.

Belind Këlliçi: “Sapo kreva detyrën time si qytetar. Ftoj të gjithë qytetar e Tiranës që të shkojnë sot në qendrat e tyre të votimit. Ftoj të gjithë të rinjtë, ata mijëra qytetarë që në këto 5 muaj kam takuar. Sot është dita e madhe, sot është 14 Maji, është dita kur kemi në dorë fatet e këtij qyteti.

Kam një apel për rininë, për gjithë vajzat, djemtë, gjithë të rinjtë që kanë një moment që mendojnë se duhet të ikin nga ky qytet. I them jo, hajdeni votoni,hajdeni bashkë të ndryshojmë të ardhmen e qytetit tonë. Për të gjitha ato punë të pabëra, për gjithë shpresat që janë shuyar, dilni dhe votoni. Askush nuk ju kontrollon dot votën. As Belind Këlliçi, as Erion Veliaj. Ftoj të gjithë qytetarët të votojnë me ndërgjegjie të pastër, të votojnë për 4 vitet e ardhshme. Unë e kreva detyrën time.

Deri tani përpos disa gjërave të vogla teknike, procesi është duke shkuar normalisht. Sot është një ditë feste. Sot është dita e dita e ndryshimit, dilni dhe votoni”.

/tvklan

Previous Story

LSDM: Amerika i dërgoi mesazh të qartë VMRO-së

Next Story

Voton Edi Rama: Uroj që situata e krijuar nga KQZ-ja të mos ketë dekurajuar votuesit

Latest from Blog