Ushtria e Ukrainës: Njësitet e Wagner janë zbythur në Bakhmut

1 min read

Luftëtarë të grupit mercenar Wagner janë tërhequr në lindje të qytetit të Makhmut në Ukrainë, nga zonat ky ata ishin me mision lufte.

Kësisoj ka bërë të ditur zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Maliar, duke thënë se ata janë zëvendësuar me forca të rregullta ruse, raporton CNN, transmeton KlanKosova.tv.

Situata rreth Bakhmut thuhet se duke të jetë stabile, derisa ushtria ukrainase ka thënë se nuk ka pësuar humbje nëpër pozicionet e saj përgjatë ditës së fundit.

Ngjashëm kanë raportuar edhe nga rusët, por që ka pasur ankesa e ka pasur mungesa koordinimi në mes të luftëtarëve të Wagner dhe forcave ruse.

Previous Story

Shenjat e çrregullimeve hormonale që nuk duhen injoruar

Next Story

BE përball kërkesës për heqjen e vetos: Çfarë do të thotë kjo për Maqedoninë e veriut?

Latest from Blog