/

Grubi takon deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë, Ermina Lekaj Prljaskaj: Vetëm barazia shoqërore është garancë për zhvillim

1 min read

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka takuar deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë, Ermina Lekaj Prljaskaj. Duke vlerësur aktivitetin politik të deputetes Lekaj Prljaskaj, Grubi shkruan në Facebook se vetëm koncepti i barazisë shoqërore në një shtet është garancë për zhvillim.

Postimi i plotë:

Kënaqësi të takoja deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë, znj. Ermina Lekaj Prljaskaj.
Shpreha mirënjohje për angazhimin e saj në përfaqësimin e të drejtave të komunitetit shqiptar dhe komuniteteve tjera në shtetin kroat.
Koncepti i barazisë shoqërore që implementojnë vendet tona është garanca vetme e zhvillimit.

Previous Story

Grubi – Plenkoviq: Maqedonia e Veriut gëzon mbështetjen e Kroacisë drejt rrugës së eurointegrimit

Next Story

Editorial/ Korridori 8, mrekullia që do të ndryshojë ritmet e jetës së rajonit

Latest from Blog