Diplomati i lartë ministrit Osmani: Përcjellja z.Ahmetit, se asgjë në rajon nuk bëhet pa ju

1 min read

Sot në mëngjes u zgjova me një porosi që mora në telefonin tim. Nuk do e nisja kështu po të mos ishte njëri prej personaliteteve në politikën botërore, i cili më kishte shkruar shkurt: Urime për të shtunën në Ohër. Përcjellja z.Ahmetit, se asgjë në rajon nuk bëhet pa ju.

Kështu e ka nisur fjalën e tij në Shkup, kryediplomati Bujar Osmani në tubimin partiak me qytetarë.

Ministri Osmani ka folur për rëndësinë e faktorit shqiptar dhe të Ali Ahmetit në proceset e rëndësishme politike.

Previous Story

21 marsi, Dita Botërore e Sindromës Down

Next Story

Bujar Osmani: Ahmeti nuk kujdeset për titujt e gazetave nesër por për fatin e kombit pasnesër

Latest from Blog