/

Takimi i Kurtit dhe Vuçiq pritet të vazhdojë në një hapsirë tjetër

1 min read

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dal të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve.

Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur rreth një orë, ndërkohë tashmë të dy liderët po i vazhdojnë diskutimet rreth Aneksit të Implementimit të propozimit franko-gjerman.

Takimi i tyre pritet të vazhdojë në një hapësirë tjetër. Përfaqësuesi i Lartë i BE-se, Josep Borell do të mbajë konferencë për media pas takimit ku do të flasë për rezultatet.

Previous Story

Përfundon takimi Kurti – Vuçiq në Ohër

Next Story

Isejni: Ahmeti dhe Kurti janë “alfa e omega” e politikbërjes shqiptare!

Latest from Blog