Negociatat Kurti-Vuçiç në Ohër, Rama: Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje

1 min read

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas negociatave në Ohër të Maqedonisë së Veriut,  mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Përmes një postimi në Twitter, Rama u shpreh se pati një marrëveshje, por nuk kishte nënshkrim. Ndaj ai shpreson që kjo të mos jetë sipas tij, një tjetër mashtrim ballkanik.

Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje sonte dhe që marrëveshja e rënë dakord por e pa nënshkruar të mos jetë një tjetër mashtrim ballkanik! Përndryshe kjo do të ishte një arritje historike që do të shpallte një pranverë të shumëpritur në marrëdhëniet mes dy kombeve më të mëdha të Ballkanit🇦🇱🇷🇸”, shkruan Kryeministri Rama në Twitter.

 

Previous Story

Ali Ahmeti: Dialogu Kosovë-Serbi tejkalon dimensionin bilateral!

Next Story

Në Emiratet e Bashkuara Arabe promovohet vepra e prof. Dr. Ismail Ahmedit dhe autorëve tjerë nga Maqedonia e Veriut

Latest from Blog