Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

1 min read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Ohër.

Më herët, Borrelli dheLajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në fund do të mbahet takimi trelateral.

Previous Story

Ali Ahmeti: Asnjëherë shqiptarët nuk kanë qenë të zhgenjyer nga SHBA-ja dhe Evropa

Next Story

Bujar Osmani: Kryetari Ahmeti personifikon gjithë këto arritje të Maqedonisë së Veriut prej marrëveshjes së Ohrit deri te marrëveshja e Prespës,anëtarësimi në NATO

Latest from Blog