Sot hidhen shortet në Champions, Europa dhe Conference League

1 min read

Sot do të hedhen shortet për çerekfinalet e Champions League, Europa League dhe Conference League.

Shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve do të fillojë nga ora 12:00 dhe do të mbahet në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës.

Tetë skuadra në çerekfinale janë:

Benfica

Chelsea

Bajerni i Mynihut

AC Milan

Manchester City

Inter

Real Madrid

Napoli

Në të njëjtën ditë do të hidhen edhe shortet për gjysmëfinalet, duke vënë së bashku ndeshjet çerekfinale.

Ndeshja e parë çerekfinale do të zhvillohet më 11/12 prill ndërsa ndeshja e kthimit një javë më vonë më 18/19 prill.

Ndeshja e parë gjysmëfinale do të luhet më 9/10 maj dhe ndeshja e dytë më 16/17 maj.

Finalja e Ligës së Kampionëve 2022-23 do të mbahet në Stadiumin Olimpik Ataturk, në Stamboll, më 10 qershor 2023.

Shorti i çerekfinaleve të Europa Leagues do të hidhet menjëherë pas shortit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Ekipet çerekfinaliste janë:

Feyenoord

Juventus

Leverkusen

Man United

Roma

Sevilla

Sporting CP

Union Saint-Gilloise

Finalja e Europa League 2023 do të luhet më 31 maj, duke u lejuar ekipeve disa javë për t’u përgatitur.

Shorti për çerekfinalet e Europa Conference League do të hidhet nga ora 14:00.

Ekipet kulifikuese janë:

Anderlecht

AZ Alkmaar

Basel

Nice

Fiorentina

Gent

Lech Poznań

West Ham United

Ndeshjet do të zhvillohen të enjten, më 13 dhe 20 prill. /Klankosova

Previous Story

Këndvështrim nga Brukseli, Augustin Palokaj: Në Ohër me rëndësi është pajtimi rreth marrëveshjes, nënshkrimet mund të vihen edhe më vonë

Next Story

OKB: Rusia ka kryer krime lufte në shkallë të gjerë në Ukrainë

Latest from Blog