Moti sot

1 min read

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe më i ftohtë, në pjesët lindore të vendit do të ketë reshje të dobëta të dëborës, ndërsa në pjesët juglindore do të ketë reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verior, në disa vende me shpejtësi mbi 70 km/orë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 3 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, kryesisht me vranësira dhe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë.

Previous Story

ITSHKSH organizon tribunë kushtuar doajenit të gazetarisë Qani Mehmedi

Next Story

22 vjet nga fillimi i luftës në Maqedoni

Latest from Blog