22 vite nga krismat e pranverës së dinjitetit/ Ahmeti nga Sellca: U bëmë bashkë për të reflektuar mbi çiltërsinë e kauzës sonë kombëtare

1 min read

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot mori pjesë në shënimin e 22 vjetorit të fillimit të luftës në malësinë e Tetovës në manifestimin tradicional Pranvera e Dinjitetit.

22 vite më parë nga Malësia e Sharrit lëshuam një kushtrim të fuqishëm lirie, jehuan krismat lajmëtare të pranverës së dinjitetit kombëtar nga ana e Brigadës 112 “Mujdin Aliu” të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

Sot Kalaja e Sellcës na bëri bashkë me familjarët e dëshmorëve, veteranë e invalidë të luftës për të reflektuar mbi çiltërsinë e kauzës sonë kombëtare, për të nderuar në vendprehjet e tyre të gjithë ata bij e bija që me gjakun e tyre ujiten rrënjët e përjetësisë së kombit dhe për të përkujtuar amanetin e tyre për mbrojtjen e idealeve kombëtare.

Nuk do t’i harroj të gjithë ato nëna guximtare që gatuanin bukë për pjesëtarët e UÇK-së, ato heroina që i dhanë krahë edhe më të fuqishëm luftës sonë çlirimtare.

Qofshim të bashkuar si në pranverën e 2001 në Malësinë e Sharrit edhe tani në betejat e ardhmërisë përparimtare të vendit!

Lavdi e përjetshme të gjithë dëshmorëve të Brigadës 112 “Mujdin Aliu”!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=751620109665447&set=pcb.751621216332003

Previous Story

Grubi për Ahmetin: E tret veten për t’iu bërë dritë të tjerëve, nuk guxojmë t’ia kthejmë shpinën

Next Story

Grubi: Pranvera e dinjitetit ruajti madhështinë e atdhedashurisë dhe vendosi themelet e barazisë

Latest from Blog