Mark Gjonaj uron për fitoren në Tuz: Ju jeni krenaria e kombit!

1 min read

Ju jeni krenaria e kombit tonë dhe shembull për trojet shqiptare, ka deklaruar pas fitores në Tuz, z. Mark Gjonaj, Asambleisti i njohur në New York, i mirënjohur për aktivitetin e tij politik për shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Me këtë fitore shqiptarët do të jenë zot shtëpie gjeneratë pas gjenerate që Malësinë ta mbrojmë të jetë gjithmonë shqiptare, ka deklaruar z. Gjonaj.

Postimi i plotë i z. Gjoinaj:

Te dashur Malesore, u ktheva ne New York me zemren e mbushur plot. Komuna e Tuzit per shqiptare eshte si Tirana, Prishtina, Shkupi e Presheva dhe do ti mbrojme si te shenjta sikur kisha e xhami. Me kete fitore shqiptaret do te jene zot shtepie gjenerate pas gjenerate qe Malesine ta mbrojme te jete gjithmone shqiptare.
Ju jeni krenaria e kombit tone dhe shembull per trojet shqiptare!
Urime Malesore!
Urime Diaspore!
Urime Nik Gjeloshaj me bashkepuntore!

Previous Story

Grubi: Fronti i përbashkët do ta dërgojë vendin në Bashkimin Europian

Next Story

Drejtori i Sh.F “Bajram Shabani”, Mustafë Ebibi në shënimin e 7 Marsit ka ftuar mësimdhënësit e pensionuar

Latest from Blog