Në përkujtim të familjes Jashari/ Ahmeti: Çerek shekulli nga sakrifica e pashembulltë për liri dhe atdhedashuri

1 min read

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka përkujtuar 25 vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij.

Ahmeti shkruan se pavarësia e Kosovës u vulos nga familja Jashari dhe gjithë heronjtë e veprimtarët që sakrifikuan jetën e tyre për një Kosovë të lirë.

Një çerek shekulli nga përjetësia e familjes Jashari në altarin e lirisë, një sakrificë e pashembulltë e devotshmërisë, athedashurisë, trimërisë dhe lavdisë.

Jasharajtë vulosën pavarësinë e Kosovës dhe përpjekjet disadekadëshe të gjeneratave të tëra të veprimtarëve, patriotëve, luftëtarëve e dëshmorëve për liri, demokraci, drejtësi e pavarësi.

Lavdi e përjetshme familjes Jashari dhe dëshmorëve e martirëve të kombit!

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/pfbid02pLDVPhJYZeBf8BYGigBqL8S7QYrycoQhLARq6SrY1rpPX4KYzJUHN9Mv8jVEcw3zl

Previous Story

25 vjet nga rënia heroike e familjes Jashari, sot nis Epopeja

Next Story

Grubi: Me përulësi kujtojmë sakrificën e familjes së komandatit legjendar Adem Jashari

Latest from Blog