Grubi: Me përulësi kujtojmë sakrificën e familjes së komandatit legjendar Adem Jashari

1 min read

Në 25 vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij, zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në një status përkujtimor ka shprehur respekt dhe mirënjohje ndaj sakrificës së tyre për lirinë e Kosovës.

Grubi ndër të tjera shkruan se Liria ka emër, ndaj duhet përkujtuar gjithmonë më përulësi ata që sakrifikuan gjithçka për atdhedashuri.

Statusi i plotë:

Historia nuk njeh shembull të dytë të sakrificës së një familje të tërë për komb si ajo e familjes Jashari për shqiptari.

Përulësia e secilit nga ne ndaj kësaj sakrifice, për të cilën po shkruhen libra e do të flet historia, duhet të na përkujtojë çdo ditë të lume që LIRIA KA EMËR!

Lavdi krenarisë kombëtare, familjes Jashari, lavdi dëshmorëve të kombit.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/pfbid0GfdWoRBhmFSbTTxTM7H1kM1Qa5oGTWyYXqbx2Snhy2mNMMLMS8sKfh49eVymE2E9l

Previous Story

Në përkujtim të familjes Jashari/ Ahmeti: Çerek shekulli nga sakrifica e pashembulltë për liri dhe atdhedashuri

Next Story

Vilson Sinishtaj: Ditë e mirë, ditë e mbarë për Tuzin e Malësinë

Latest from Blog