Takimi Kosovë-Serbi në Shkup/ Grubi: Mbështesim përpjekjet për marrëveshje finale

1 min read

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar në emisonin Click Plus në Tv21, ka komentuar ngjarjen e sotme të takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Grubi nga ky emission inkurajoi Kurtin dhe shprehu përkrahje për politikat e tij në gjetjen e një zgjidhje me Serbinë me njohje reciproke.

“I inkuranoi kryeministrin Kurti dhe i them se të gjithë ne e mbështesim në përpjekjen për të arritur marrëveshje bilaterale me Serbinë, që ka për qëllim vetëm njohjen reciproke”, u shpreh Grubi.

Previous Story

Çeshmet burim i korrupsionit/ Grubi: Nuk do lë hapur asnjë prej nga ata përfitojnë

Next Story

Grubi: Vendi është cak i sulmeve hibride, ata që dërguan alarme të rrejshme u arrestuan

Latest from Blog