Grubi: Vendi është cak i sulmeve hibride, ata që dërguan alarme të rrejshme u arrestuan

1 min read

Lidhur me sulmet e hakerëve në institucione të ndryshme dhe paralajmërimet për bomba të vendosura në shkolla, Grubi tha se si shtet jemi cak i sulmeve hibride.

Shteti është cak i sulmeve hibride dhe të mirëkoordinuara, jemi cak me shumë kërcenimë për bomba nëpër shkolla dhe kjo po ndodh nëpër shumë shtete fqinje. Në kushte kur në shkolla ka kërcënime për bomba, natyrisht që nuk mund të rrezikojnë fëmijët tanë për ti dërgu në shkolla, por udhëzuam në mësim online. Kush ka dërguar alarme të rrejshme për bomba disa prej atyre personave janë arrestuar, tha Grubi.

https://fb.watch/iYPU8nsJpj/

Previous Story

Takimi Kosovë-Serbi në Shkup/ Grubi: Mbështesim përpjekjet për marrëveshje finale

Next Story

Grubi: BDI dëshiron vetting nga i pari deri tek i fundit

Latest from Blog