Grubi: Shumica parlamentare më ASH-në ka më shumë se 65 deputetë

1 min read

Zëvendëskryministri i parë, Artan Grubi i ftuar sonte në emisionin “Click Plus” në Tv21, tha se shumica parlamentare tashmë me Aleancën për Shqiptarët ka më shumë se 65 deputetë, sipas tij ka deputetë që nuk janë pjesë e qeverisë mirëpo votojnë cështjen ditore në kuvend.

“Sonte në kuvend do të jemi 65 deputetë, për të votuar qeverinë e re. Por, shumica parlamentare do të jetë më shumë se 65 sepse ka deputetë që nuk janë të kënaqur me punën e qeverisë mirëpo votojnë cështjet ditore dhe identifikohen si pjesë e shumicës”, deklaroi Grubi.

https://fb.watch/iYPU8nsJpj/

Previous Story

Grubi: Dyert e Qeverisë për Alternativën dhe Besën janë të hapura

Next Story

Grubi: Çdo projekt që është realizu në Shkup mban vulën e Ali Ahmetit

Latest from Blog