Grubi: Dyert e Qeverisë për Alternativën dhe Besën janë të hapura

1 min read

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21 ka potencuar se dyert e Qeverisë për Alternativën dhe Besën mbeten të hapura.

”Ftojmë Alternativën dhe Besën të bëhen pjesë e qeverisë. Ne filluam një fushatë për Frontin Europian dhe Kryeministri ftoi të gjitha palët të bashkohen. Aleanca për Shqiptarët tregoi interes të shtuar dhe ishte konstruktive. Më vjen keq që Alternativa u largua nga ky koalicion, por dera është ende e hapur” – tha Grubi.

Previous Story

Grubi në Click plus: Jam bashkangjitur në politikë shkak i frymës së Ali Ahmetit

Next Story

Grubi: Shumica parlamentare më ASH-në ka më shumë se 65 deputetë

Latest from Blog