Si po e fsheh kreu i opozitës maqedonase ndërtimin e vilës milionëshe në Kozle?

1 min read

Redaktori i portalit “Infomax” tha në emisionin “Biseda të vështira” se opozita po bën gjëra të kota për të larguar vëmendjen e qytetarëve nga aferat dhe skandalet që po bën.

Në deklaratën e tij, Aleksandar Mitovski tha se Mickoski dhe familja e tij po e fshehin të vërtetën për ndërtimin e një shtëpie në lagjen Kozle në Shkup, për të cilën gazetari thotë se Mickoski ka shpenzuar miliona euro.

“Si e bën shtëpinë në Kozle?” Babai i tij, motra e tij, nuk e di kush atje në Mickoski. Sa kushton nje shtepi ne Kozle, nen 250 mije euro, nuk ka, mund ta blesh, ta prishesh, te paguash komunale, te ndertosh nje te re, ke nje milion euro investim. Ju përmendni shembullin e Taravarit, por nuk dukeni në pasqyrë”, thotë Mitovski.

Previous Story

Universiteti i Tetovës nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Komisionin e letrave me vlerë

Next Story

Pas Nikollovskit, edhe Dimovski me thirrje anti-shqiptare dhe në panikë: “Maqedonasit nuk vendosin për asgjë në Republikën e Maqedonisë…”

Latest from Blog