Kapet një anije e madhe në Shqipëri, po vinte nga Rusia

1 min read

Operacioni policor i koduar “Embargo” ka bllokuar një anije që po bënte kontrabandë të naftës që vinte nga Rusia. Anija po transportonte plot 22.500 tonë naftë.

Anija me flamurin liberain kishte dokumentacione të falsifikuara.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo ngarkesë nafte është marrë nga vendet me embargo për naftën, konkretisht nga Rusia.

Anija ishte nisur nga Azerbajxhani dhe pretendohet se më pas është ngarkuar me naftë në portin Kallamata, Greqi, nga një anije tjetër, në një sasi prej 22 500 tonë lëndë djegëse naftë./Indeksonline/

Previous Story

Sot vazhdon debati për rikonstruimin e Qeverisë

Next Story

Rikthehet në funksion sistemi “Sigurimi im”

Latest from Blog