Tërmet në Rumani, dridhjet ndihen edhe në Shkup

1 min read

Një tërmet prej 5.7 ballë sipas Rihterit ka goditur Rumaninë, tërmeti është ndje edhe në vendet fqinje, si Serbi e Bullgari, përfshi edhe Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën.

Sipas EMSC-së epiqendra e tërmetit është regjistruar në veri të Rumanisë.

Për momentin nuk raportohet për dëme materiale apo viktima në njerëz.

Previous Story

Frika nga kolera dhe murtaja në zonat e goditura nga tërmeti në Turqi

Next Story

Lindjet në rënie rekord; niveli i fertilitetit është përgjysmuar, shkak emigracioni masiv

Latest from Blog