Robin Haxhi Krasniqi në ring, zbulohet data e rikthimit të madh

1 min read

Haxhi Krasnqi do të rikthehet më në fund në ringun e boksit.

Boksieri shqiptar do të jetë pjesë e natës së madhe të boksit “Hazrolli Boxing Gala”, që do të mbahet më 25 shkurt në “Audi Dome Munich”.

Për momentin nuk dihet ende se kush do të jetë kundërshtar i ish-kampionit të botës në boksin profesionist.

closevolume_off
Boksieri junikas është i gatshëm për rikthimin e madh, ndërsa përmes këtij meçi synon t’i afrohet mundësisë për ta rikthyer titullin e kampionit të botës.

Në natën e 25 shkurtit do të boksojë edhe shqiptari tjetër, Shefat Isufi, i cili do të mundohet ta mbrojë titullin e kampionit.

Kampioni i IBO e WBC Jr. James Kraft dhe figura të tjera të njohura të boksit do të zbresin në ring në atë natë, ndërsa biletat tashmë anë dalë në shitje.

Previous Story

Zyrtare: Frank Lampard shkarkohet nga posti i trajnerit të Evertonit

Next Story

Barcelona dyshohet se ka shkelur rregulloren për rinovimin e “Camp Nou”

Latest from Blog