Lavrov: Ukraina kundërshton bisedimet për paqe

1 min read

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka folur për luftën në Ukrainë. Ai është shprehur se konflikti mes Rusisë dhe Perëndimit është më shumë se një luftë e vërtetë dhe se nuk duhet të neglizhohet.

Lavrovi dënoi Perëndimin për dërgimin e armëve me vlera miliarda dollarë në Ukrainë.

Ndër të tjera, ai tha se Ukraina kundërshton bisedimet e paqes dhe vuri në dukje se sa më gjatë të zgjasë konflikti, aq më e vështirë do të jetë arritja e një zgjidhjeje.

Previous Story

Ukraina ka nevojë për ‘disa qindra’ tanke për të rimarrë territorin – thotë shefi i shtabit të presidentit Zelensky

Next Story

Ahmeti: E përjetshme në kujtimet e mia, forca dhe krenaria e nënës së dëshmorit Nezir Demiri

Latest from Blog