Lajmi i fundit

Anglia “demoloi” Iranin me 6-2

Në përballjen e parë gjatë ditës së martë ën Botërorin në Katar, kombëtarja e Anglisë deklasoi Iranit me rezultat 6-2, falë golave të shënuara nga Belingam, Sterling, Rashfordit, Grilish dhe Saka-s, që shënoi 2 gola.

Pjesa e parë i takoi tërësisht Anglisë, e cila arriti të shënojë 3 gola në portën e Iranit, ndërsa në vazhdim Saka ngriti rezultatin në 4-0, para se Taremi të shënojë golin e parë Iranin.

Ndërkohë golat e fundit për Anglinë i shënuan Markus Rashford dhe Xhek Grilish, ndërsa nga penaltia, Taremi shënoi golin e fundit dhe të dytin për Iranin.