Lajmi i fundit

Italia përmbys Shqipërinë/ Kuqezinjtë “përplasen” me shtyllat

Italia fitoi 3 me 1 miqesoren kunder Shqiperise luajtur ne “Air Albania”.

 

Kuqezinjte shenuan te paret ne minuten e 16 me ane te nje goditje me koke te Ardian Ismailit.

 

Mirepo reagimi i “axurreve” ishte i shpejte.

 

N eminutene  20 Di Lorenzo barazoi rezultatin ndersa 5 minuta me vone ishte Grifo pas nje aksioni shume te bukur qe permbysi shifrat.

 

Shqiperia e nisi vrullshem pjesen e dyte, por miqte me eksperiencen e tyre shenuan edhe golin e trete me ane te Grifo ne minuten e 64.

 

Kuqezinjte ishin te pafat edhe ne vijim pasi gfoditen dy shtylla dhe humben edhe 2-3 raste te tjera per shenim pa mundur te shkurtojne me diferencat.

 

Per tu evidentuar nje demtim i mesfushorit te Milanit, Tonali pas duelit me Baren.

 

Mirepo pas vizitave ne nje spital ne Tirane, per fat te mire demtimi ne koke dhe shpatull nuk ishte serioz.

 

Ndeshja kunder Italise u ndoq nga nje stadium i tejmbushur.

 

Miqesoren e radhes Shqiperia do ta kete kunder Armenise ne date 19 nentor.