Lajmi i fundit

Mediat e huaja zbulojnë trajnerin e ri të Shqipërisë

Sipas të gjitha gjasave dy miqësoret e radhës, e para ndaj Italisë mbrëmjen e sotme dhe tjetra ndaj Armenisë, mund të jenë dy ndeshjet e fundit të Edi Rejas, në krye të kombëtares shqiptare.

77-vjeçarit i skadon kontrata në fund të muajit nëntor dhe kontrata nuk do të zgjatet, sipas mediave italiane.

Emri që do të zerë vendin e Rejës, pritet të jetë një tjetër italian. Ish-trajneri i kombëtares italiane U21, Xhixhi di Biaxhio, ku eksperienca e tij e fundit si trajner ishte me ekipin “Spal”, e clia përfundoi në vitin 2020./abcnews.al

The post Mediat e huaja zbulojnë trajnerin e ri të Shqipërisë appeared first on Alsat.