Lajmi i fundit

Kumanovë, ndërroi jetë një person që u aksidentua me traktor

Mbrëmjen e djeshme në një aksident me traktor ka ndërruar jetë një 67-vjeçar nga Kumanova. Nga MPB thonë se rasti ka ndodhur në vendin e quajtur “Iskra” në “Lumin Pçinska”.

“Më datë 10.11.2022 rreth orës 21:30 në SPB-Kumanovë është raportuar se në fshatin Pelincë të Kumanovës në vendin e quajtur “Iskra” në “Lumin Pçinska ”, R.I.(67) nga fshati Pelincë, duke drejtuar një traktor. “Ferguson 539”, është rrokullisur dhe ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit”.

“Mjeku ka konstatuar vdekjen, ndërsa hetimin e ka kryer prokurori dhe ekipi hetimor i SPB-Kumanovë. Me urdhër të Prokurorit Publik, trupi i pajetë i të ndjerit është dorëzuar për obduksion”, thonë nga MPB.