Franca mund 2 me 0 Austrinë/ Sot në mbrëmje, përballjet Gjermani – Hungari dhe Itali – Angli

0
62


Në ndeshjet e mbrëmshme të Ligës së Kombeve, Franca mposhti 2 me 0 Austrinë duke marrë kështu fitoren e parë në grupin 1 të ligës A.

 

Një lojë e mirë nga francezët dhe pse nuk mundën të konkretizonin dot në fraksionin e parë. Sfida u zhbllokua në pjesën e dytë të lojës fal një goli të Mbappe e më pas ishte Oliver Zhiru ai që dyfishojë shifrat. Ky i fundit ka thyer rekordin si golashënuesi më i vjetër i përfaqësueses së gjelave. Aktualisht, kampionët e botës në fuqi renditen në vendin e tretë të grupit, që kryesohet nga Kroacia dhe Danimarka .

 

Ndërkohë, në Grupin 4 të Ligës A, Holanda triumfoi në transfertë me rezultatin 0-2 ndaj Polonisë ,falë golave të Gakpo dhe Bergëijn. “Tulipanët” ruajnë kryesimin me 13 pikë, ndërsa Belgjika mposhti me rezultatin 2-1, Uellsin. Në vendin e tretë të këtij grupi, renditet Polonia me katër pikë, ndërsa në vendin e fundit është Uellsi me vetëm një pikë.

 

Ndërkohë sot në orën 20.45 Gjermania do të pres Hungarinë ,ndërsa Italia do të përballet me Anglinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here