Cucurella u transferuar te Chelsea, por dikush tjetër mori urimet për kalimin e tij te Blutë – postime qesharake në rrjetet sociale

0
35


Joe Wicks njihet më shumë për këshilla fitnese sesa për t’u transferuar në klube futbolli – por ai ka arritur të bëhet sensacion në internet së fundmi.

Trajneri i famshëm është përmbytur me mesazhe ngacmuese pasi mbrojtësi i ngjashëm me të i Brightonit, Marc Cucurella, iu bashkua Chelseat.

Tifozët besojnë se ngjashmëria e Wicks me spanjollin është po aq e mahnitshme sa tarifa prej 67 milionë euro që mori Brighton.

Dhe prezantuesi televiziv tregoi se sulmi mund të jetë forma më e mirë e mbrojtjes, pasi ai postoi shpejt: “Shumë njerëz që më urojnë për nënshkrimin për @ChelseaFC ” – i ndjekur nga emoji të qeshura.

Dhe me Chelsean që viziton Everton të shtunën në mbrëmje për ndeshjen e tyre të parë në këtë edicion në Ligën Premier, një ndjekës shkroi në Twitter: “Urime Joe, fat të mirë nesër”.

Ylli i rrjeteve sociale Wicks dhe mbrojtësi i majtë Cucurella janë jashtëzakonisht të ngjashëm edhe nëse nuk do të kishin të njëjtat flokë dhe mjekër të gjatë.

Dhe fansat gjithashtu spekuluan se “Kush është më i forti”.

Por, mbi të gjitha është pamja e tyre e ngjashme ajo që tronditi rrjetet sociale.

Njëri tha: “Më thuaj se Joe Wicks dhe Cucurella nuk janë personi i njëjtë”.

Marc Cucurella ende nuk ka dhënë verdiktin e tij për pretendimet se ai është një zile i vdekur për trajnerin e trupit dhe prezantuesin televiziv Joe Wicks

Të tjerë bënë komente të tilla si “kjo është një pamje e pabesueshme” dhe “Urime për punën tënde të re Joe!”.

Një fans bëri shaka: “Ti je një njeri me shumë talente”.

Disa madje sugjeruan se Wicks mund të ishte në vend të 24-vjeçarit në Stamford Bridge. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here