20.8 C
Skopje

Qëllohet me armë reperi i njohur

Reperi Lil Tjay raportohet se i është nënshtruar një operacioni urgjent pasi u qëllua me armë zjarri në New Jersey.

Në një postim në Twitter herët në mëngjes, zyra e prokurorit të Qarkut Bergen tha se njësia e saj kryesore e krimeve dhe Departamenti i Policisë Edgewater po hetojnë një sulm më të shtëna me dy viktima që ndodhi rreth mesnatës së së mërkurës në një shesh tregtar në Edgewater.

TMZ raporton se një nga të lënduarit ishte reperi 21-vjeçar dhe se ai po i nënshtrohej një operacioni. Ende nuk dihet shkalla e plagëve dhe gjendja e tij.

Përfaqësuesit e reperit, emri i të cilit është Tione Jayden Merritt, dhe të prokurorisë nuk kanë bërë ende një reagim publik për gjendjen e tij.

Të shtënat thuhet se ndodhën në dy vende, në një restorant Chipotle në The Promenade dhe në një pikë karburanti Exxon aty pranë, shkruan TMZ.

Pak para xhirimeve, muzikanti i “Goin’ Up” dhe “Destined 2 Win” postoi një “PSA” në Instagram Stories ku thoshte: “Vetëm sepse keni qenë pranë një personi nuk ju bën të keni të drejtë për frytet e personave që punojnë. Zilia është në çdo kohë e madhe!”

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...