20.8 C
Skopje

Njihuni me parashikimin e motit për sot

Moti sot do të jetë me diell, me vranësira të vogla lokale dhe me erë të përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë, më e theksuar në pjesët perëndimore të vendit. Pasdite në më shumë vende moti do të jetë jo-stabil, me reshje të rrëmbyeshme të shiut, erë të përforcuar dhe paraqitje të breshrit, shkruan Alsat.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 38 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 34 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...