18.8 C
Skopje

Lekaj, qeverisë: Zoti ju vraftë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Pal Lekaj, ka reaguar pas mosvotimit të Projektligjit që do t’i mundësonte qytetarëve tërheqjen e deri në 30 për qind të mjeteve nga Trusti.

Lekaj iu drejtua qeverisë duke thënë: “Qeveri, zoti ju vraftë” – ka shkruar Lekaj.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...