20.8 C
Skopje

Kosova shënon ngritje në renditjen e FIFA-s


Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen në renditjen e fundit të publikuar nga FIFA.

Përkundër rezultateve jo aq bindëse gjatë ndeshjeve të fundit në muajin qershor, Kosova është ngritur për një pozitë.

Nga vendi i 107-të sa Kosova renditej në klasifikimin e fundit, sot “Dardanët” gjenden në vendin e 106-të.

Në katër ndeshjet e fundit të zhvilluara gjatë muajit qershor, Kosova ka shënuar dy fitore, teksa ka pësuar edhe dy humbje, të dyja këto nga Greqia.

 

 

 

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...