20.8 C
Skopje

Futbollisti serb i Romës viziton manastiret në Graçanicë dhe Deçan


Futbollisti serb, Nemanja Matiç po qëndron sot në një vizitë në Republikën e Kosovës.

Matiç, i cili së fundi është bërë lojtar i Romës, ndodhet në pushime nga angazhimet me klubin e ri.

Ish-futbollisti i Manchester United ka vizituar sot manastiret në Deçan dhe Graçanicë të Kosovës.

Matiq ka publikuar në Instagram dy fotografi nga vizita e tij në Kosovë.

Këtë sezon ai ka luajtur 34 ndeshje në të gjitha garat me Manchester United, megjithatë nuk ka arritur të regjistrojë asnjë gol por ka realizuar katër asistime.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...