20.8 C
Skopje

Plani i ri i FFK-së për stadiumin “Fadil Vokrri”


Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka njoftuar sot se federata është e gatshme për rritjen e kapaciteteve në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Sipas Ademit, rritja e kapaciteteve mund të bëhet për 8 mijë ulëse, vetëm se shtëpia e futbollit kosovar është duke pritur përgjigje nga institucionet përkatëse për ta realizuar projektin.

Ndërkaq pas njoftimin të Ademit, është publikuar edhe plani i projektit ku parashihet rritja e kapacitetit për 8 mijë ulëse.

Momentalisht, stadiumi “Fadil Vokrri” ka një kapacitet prej 13.500 ulëseve, ndërsa është i vetmi stadium kosovar i pranuar nga UEFA për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...