Zelensky: Duhet t’i japim fund luftës për të parandaluar krizën ushqimore në botë

0
55

Bota


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU

Presidenti Volodymyr Zelensky në një konferencë për shtyp tha se lufta me Rusinë po e pengon atë të furnizojë botën me ushqim të mjaftueshëm.

Në konferencën për shtyp, pas takimit me sekretarin e përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres, Zelensky tha se bota ndodhet në prag të krizës ushqimore.

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres vizitoi Kievin dhe u takua me Presidentin Volodymyr Zelensky.

Zelensky tha se ata kishin diskutuar për zhbllokimin e porteve të Ukrainës për të lejuar eksportin e ushqimit dhe për të shmangur një krizë globale ushqimore, shkruan BBC./Opinion.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here