Ahmeti-Woutsas: Austria i jep mbështetje perspektivës europiane të RMV-së

0
29

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot ka takuar ambasadorin e Austrisë në vend, Georg Woutsas.

Më poshtë lexoni statusin e plotë të Ahmetit:

Me ambasadorin e Republikës së Austrisë në vend, z. Georg Woutsas bashkëbiseduam sot mbi perspektivën europiane të vendit tonë, duke potencuar rëndësinë e madhe që ka zgjidhja e kontestit me Bullgarinë fqinje për zhbllokimin sa më të shpejtë të rrugës së integrimit në Bashkimin Europian. 

Në këto procese jetike për të ardhmen progresive të vendit dhe të rajonit padyshim se kemi përkrahjen e madhe të Austrisë mike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here