Merko në Dollogozhdë, homazhe dëshmorëve të kombit

0
36

Kryetari i Strugës, Ramis Merko, së bashku me familjarët e dëshmorëve, kanë bërë homazhe në varrezat e Dollogozhdës në Ditën e Dëshmorëve – 5 Maj.

“Kryetari i Komunës së Strugës, z. Ramis Merko së bashku me anëtarë të familjeve të dëshmorëve sot vizituan dhe zhvilluan homazhe në varrezat e Dollogozhdës. Kjo ditë shërben për të reflektuar për të gjithë ata që dhanë jetën e tyre në emër të atdheut dhe lirisë. Qoftë i përjetshëm kujtimi për ta!”, shkruan Merko.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here