Matoshi: Opozita shqiptare s’duhet t’i bashkangjitet nismës së VMRO-së

0
47

Profesori universitar dhe ish deputeti i PDSH-së, Ruzhdi Matoshi, vlerëson se paralajmërimi i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE për të bllokuar punën e Kuvendit është hap i gabuar. Në një prononcim për gazetën LAJM, Matoshi tha se partitë shqiptare të opozitës nuk duhet t’i bashkohen bojkotit dhe nuk duhet të ndjekin veprimet e VMRO-DPMNE-së. Sipas Matoshit, i cili është njohës i mirë i zhvillimeve politike, vendi nuk ka nevojë për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Prononcimin e plotë të z.Matoshi mund ta ndiqni në videon më poshtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here