22.8 C
Skopje

Dita e Plisit sot në Teatrin Shqiptar në Shkup

Nën organizimin e Ansamblit Nacional Shqiptar dhe përkujdesjen e zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi në Teatrin Shqiptar në Shkup sot do të organizohet Akademi solemne për nder të “Ditës së Plisit”, njofton indeks.mk

Në akademi do të marrë pjesë edhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Ali Ahmeti i cili do të jetë i shoqëruar nga zyrtarë të lartë të BDI-së, ministra e deputet.

Sipas njoftimit Akademia do të zhvillohet nga ora 15:00.

Njoftimi i BDI-së:

“Ju njoftojmë se, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti, i shoqëruar nga ministra, deputetë dhe funksionarë të tjerë, do të marrë pjesë në Akademinë solemne “Dita e Plisit”.Akademia do të mbahet në Teatrin Shqiptar në Shkup, me fillim në ora 15:00”, thuhet në njoftim.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...