20.8 C
Skopje

Dehari: Gëzuar pavarësia e Kosovës, sot feston gjithë kombi

Fatmir Dehari ka uruar pavarësinë e Kosovës në rrjetin social facebook.

“I gjithë kombi ynë kujton me mirënjohje të thellë vizionarët, heronjtë dhe të gjithë ata që sakrifikuan për pavarësinë e Kosovës, sakrificë të cilës duhet t’i përgjigjemi me përulësi e përgjegjshmëri. Urime përvjetori i Republikës së Kosovës”, shkruan Dehari në facebook. 

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...