32.8 C
Skopje

RMV do ti heq certifikatat kur të ulet numri i të infektuarve

Në mënyrë që Maqedonia të heqë certifikatat për Covid, do të duhet të zvogëlohet numri i personave të infektuar me koronavirus, përcjell FLAKA.

Kështu ka thënë zëdhënësi i Komisionit për Sëmundje Infektive Zllate Mehmedoviq, i cili ka theksuar se certifikatat janë në fuqi për të parandaluar përhapjen e virusit.

Kur të kemi një situatë më të mirë epidemiologjike dhe shifrat nuk do të jenë aq të larta, mund të flasim për heqjen e masës së certifikatave”, tha Mehmedoviq

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...