18.8 C
Skopje

Ibraimi: Muzafer Xhaferi dhe dëshmorët tjerë e dhanë jetën për liri dhe ditë më të mira

Në shënimin e 21 vjetorit të fillimit të luftës së vitit 2001, ishte i pranishëm edhe kryetari i komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi. Nëpërmjet një postimi në Facebook Ibraimi tha se kujtimi për ta është i përjetshëm.

“Sot në 21 vjetorin e fillimit të luftës  së vitit 2001, bashkë me familjarë ,veteranë, bashkëluftëtarë dhe përfaqësues të institucioneve e nderuam dhe përkujtuam dëshmorin e parë të rënë,MuzaferXhaferi, dhe gjithë dëshmorët e kësaj lufte.Si ai dhe shumë pjesetarë të tjerë të UCK-së e dhanë  jetën për ditë më të mira dhe për lirinë e kombit.Qoftë i përjetshëm kujtimi për dëshmorët!”, ka shkruar kryetari Haraçinës.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...