29.8 C
Skopje

Grubi: Qoftë i përjetshëm kujtimi për dëshmorët e kombit

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot ka përkujtuar 16 Shkurtin e vitit 2001, duke nderuar të gjithë dëshmorët e kauzës.

Më poshtë mund ta lexoni statusin e plotë të Grubit në Facebook:

“Përkujtuam sot 16 Shkurtin e vitit 2001, fillimin e luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare duke nderuar të gjithë dëshmorët e kauzës së saj të drejtë për liri dhe barazi. Qoftë i përjetshëm kujtimi për ta! LAVDI!”, ka shkruar Grubi.

TË FUNDIT

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...