31.8 C
Skopje

Ganiu përkujtoi dëshmorin e parë të 2001-shës:Flijesa, dëshmi se kombi është gjëja më e shtrenjtë te shqiptarët

Në 21 vjetorin e fillimit të luftës së vitit 2001 dhe rënies së dëshmorit të parë Muzafer Xhaferi, kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu sot me  veteranë, bashkëluftëtarë, e familjarë, si dhe përfaqësues të institucioneve, përkujtoi dhe nderoi të gjithë ata që dhanë jetën për lirinë e shtrenjtë.

“UÇK dhe bijtë më të mirë që sakrifikuan veten 21 vite më parë, janë dhe do të jenë dëshmia e vërtetë se kombi është gjëja më e shtrenjt për shqiptarët. Qoftë i përjetshëm kujtimi për dëshmorët. LAVDI!”, ka shkruar midis tjerash Ganiu në Facebook.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...