22.8 C
Skopje

Dimitrievski lë pas dore lagjet shqiptare, ankohen qytetarët (Video)

Lagjet shqiptare në Kumanovë vazhdojnë të mbeten në baltë edhe në shekullin 21, e në mandatin e dytë të kryetarit Maksim Dimitrievski i cili në zgjedhjet e fundit premtoi “Kumanovë për të gjithë qytetarët”.

Por siç konfirmojnë qytetarët lagjet shqiptare janë të diskriminuara dhe janë lënë pas dore dhe në to nuk ka as rrugë të shtruara me asphalt as asgjë.

Kreu i Komunës pretendon se ka bërë mbi 15mijë metra asphalt por kjo gjë nuk shihet në lagjet shqiptare, se Dimitrievski bën dallime, e thotë edhe këshilltari I BDI-së, Fitor Jakupi.
Thotë se Dimitrievski në 100 ditëshin e parë ka vazhduar vetëm projektet që i ka trashëguar nga mandati I kaluar.
Qytetarët thonë se jetojnë ende në baltë dhe pa rrugë e pa kushte elementare.

Dimitrievski e mohon se bën dallim dhe thotë se është shumë e vështirë të drejtosh një komunë multi-etnike. / indeks.mk

TË FUNDIT

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...