32.8 C
Skopje

Dehari: Kemi bashkëpunim të mirë me Qeverinë

Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, ka thënë në emisionin “Magazina Ekonomike”, se komuna që ai drejton ka pasur një bashkëpunim të mirë me Qeverinë.

Ai ka thënë se mendon që ata duhet ta fuqizojnë pushtetin lokal duke sjellë ligje kualitative.

“Kemi pasur një bashkëpunim të mirë me Qeverinë, edhe pse në parim vazhdoj të mbajë qëndrimin se ne duhet të fuqizojmë pushtetin lokal duke sjellë ligje kualitative dhe në këtë rast u përmend disa herë çështja e decentralizimit, por jo vetëm kaq, ne ballafaqohemi me natyrë tjetër të problemeve në disa dimensione, këtu kemi të bëjmë edhe me planet urbanistike, ku edhe në këtë drejtim mendoj se është nevojë që komunat të kenë më shumë pushtet rreth sjelljes së planeve urbanistike”, tha Dehari./ Alsat.mk

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...