31.8 C
Skopje

5 banorët që fituan më shumë followers në Instagram pas hyrjes në ‘Big Brother VIP’

Një reality show si “Big Brother VIP”, momentalisht më i komentuari në Shqipëri, padyshim që diskutohet gjerësisht në rrjete sociale dhe rrjedhimisht ndikon edhe te numri i ndjekësve në profilet e banorëve në Instagram. Menjëherë pas hyrjes në shtëpi, me mijëra ndjekës janë shtuar në llogaritë e tyre, por pesë emrat që kanë fituar më shumë numër ndjekësish pas hyrjes në “Big Brother VIP” janë:

Në vendin e pestë: DJ PM – 130,400+ ndjekës

Lojërat brenda shtëpisë, humori, karakteri jokonfliktual si edhe kurioziteti për lidhjen me Sarah Berishën e kanë bërë DJ PM një personazh të pëlqyer nga shumë ndjekës.

5 banorët që fituan më shumë followers në Instagram pas

Në vendin e katërt: Antonela Berisha – 135,000+ ndjekës

Si një ndër ish-konkurrentet më të komentuara të “Për’Puthen”, Antonela u bë pjesë e “Big Brother VIP” me një numër relativisht të lartë ndjekësish, por siç duket shumë të tjerë u shtuan pas rrugëtimit të saj në reality show-n.

5 banorët që fituan më shumë followers në Instagram pas

Në vendin e tretë: Beniada – 145,000+ ndjekës

Ishte e pritshme që Beniada të ishte në Top5. Pozitiviteti dhe humori e kanë bërë Beniadën një nga banoret më të preferuara të shtëpisë ndaj jo më kot është një nga katër finalistët.

5 banorët që fituan më shumë followers në Instagram pas

Në vendin e dytë: Sarah Berisha – 152,000+ ndjekës

“Big Brother VIP” ka sjellë goxha ndjekës edhe për blogeren Sarah Berisha e cila qëndron në vendin e dytë. Rrugëtimi i saj në program u vlerësua nga shikuesit, të cilët gjithashtu patën dhe kanë kuriozitet për romancën me DJ PM.

5 banorët që fituan më shumë followers në Instagram pas

Në vendin e parë: Donald Veshaj – 162,500+ ndjekës

Donaldi, më i komentuari në rrjete sociale dhe një nga pretendentët më të fortë për fitore, qëndron në vendin e parë.

5 banorët që fituan më shumë followers në Instagram pas

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...