31.8 C
Skopje

Zbulohen shifrat e sakta sa paguhet kabineti i Bilall Kasamit (Dokument)

Edhe pse u promovua me të madhe se nuk do të keqpërdor paranë publike, Biall Kasami pasi prishi kontratat që kishte komuna e Tetovës, ai ka realizuar kontrata të reja për aktivistët e Lëvizjes Besa në komunën e Tetovës, për të gjithë ata që tashmë kanë mbetur pa punë dhe kanë punuar nëpër institucione që ka drejtuar kjo parti derisa ishte në pushtet, përfshirë këtu Ministrinë e bujqësisë, Agjencinë për punësim, Hekurudhat etj.

Kështu, zëdhënësi i Lëvizjes Besa, Elmedin Memishi nga komuna paguhet 22 mijë denarë.

Zabedin Ibishi, aktivist i Lëvizjes Besa nga komuna paguhet 22 mijë denarë.

Besir Fejzuli aktivist i Lëvizjes Besa dhe fotograf i Bilallit paguhet 25 mijë denarë.

Veron Luma, aktivist i Lëvizjes Besa dhe fotograf i Bilallit paguhet 22 mijë denarë.

Ibrahim Bajrami, aktivist i Lëvizjes Besa paguhet 25 mijë denarë.

Argjent Alili, aktivist i Lëvizjes Besa dhe vëllai i këshilltarit komunal paguhet 22 mijë denarë.

Agron Shaqiri, aktivist i Lëvizjes Besa paguhet 22 mijë denarë.

Ja lista e plotë:

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...